İnsanlı ve İnsansız Hava Araçları Tasarım ve İmalatı

K-02A YÜK TAŞIYAN İHA

yük taşıyan iha

K-02A, faydalı yük taşıma kapasitesine sahip, kolayca taşınabilen ve depolanabilen yapısıyla pratik bir insansız hava aracı sistemidir. 4kg kalkış ağırlığı ve 1.5 kg faydalı yük taşıma kapasitesiyle K-02A ulusal mevzuatlarda belirtilen sınırlara uyan,her görev için esnek bir platformdur. 2015’te tasarımına başlanan ve 2016’da ilk uçuşunu gerçekleştiren aracın geliştirme çalışmaları sürmektedir.

K-UTS UÇAK TASARIM YAZILIMI

uçak tasarım yazılımı

İnsanlı ve insansız uçakların kavramsal ve ön tasarımı K-UTS Uçak Tasarım ve Simülasyon Yazılımının 3 boyutlu tasarım arayüzü, içerisindeki aerodinamik, aeroelastik, uçuş mekaniği ve yapısal analiz kodları, çeşitli ticari mühendislik yazılımlarıyla etkileşim özellikleri sayesinde kolayca yapılabilir. K-UTS yazılımı 2017 yılı itibariyle geliştirme aşamasındadır ve müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilir.K-01E ELEKTRİK MOTORLU HAFİF UÇAK PROJESİ

elektrik motorlu uçak

K-01E Elektrik Motorlu Hafif Uçak SHGM'nin sertifikasyon mevzuatları kapsamında geliştirilmektedir. İşbu proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülerek onaylanmış ve 1 Nisan 2017 tarihinde tasarım ve analiz çalışmaları başlatılmıştır.